Jesteś tutaj: atfinanse.pl > Finanse osobiste > W trosce o przyszłą emeryturę

W trosce o przyszłą emeryturę

Z coraz większym niepokojem obserwujemy doniesienia ze świata gospodarki. Problemy finansowe w budżecie państwa to problem całego narodu, a nie tylko samych polityków, którzy podejmują mniej lub bardziej racjonalne decyzje w zakresie pozyskiwania dodatkowych środków, którymi można uzupełnić powstające luki. Brak środków w państwowej kasie to powód do niepokoju i lęku o przyszłość swoją i bliskich każdego obywatela niezależnie od statusu społecznego i wieku. Zachowując pełen obiektywizm, jasno i wyraźnie należy przyznać, że tylko podejmując odpowiednie działania można być spokojnym o swoją przyszłą emeryturę.
Przyglądając się badaniom specjalistom finansowym oraz słuchając komentarzy wielu analityków, z niepokojem należy stwierdzić, że niewiele osób pracujących odkłada dodatkowo na poczet przyszłej emerytury. Brak oszczędności czy inwestycji to standard wyznaczany przez rzeczywistość. Dla wielu pracujących oszczędności to tylko słowo, ponieważ zarobki z trudem wystarczają na bieżące potrzeby. Teoretycznie na rynku dostępnych jest wiele produktów finansowych, zachwalanych i promowanych jako doskonałe rozwiązanie, które ma zapewnić spokojną starość, jednak w praktyce realne korzyści są tak znikome, że nawet osoby, które mogą sobie na nie pozwolić, świadomie z nich rezygnują.
Specjaliści radzą, aby samodzielnie zadbać o emeryturę, jednak w dalszym ciągu brak korzystnych programów jakie mogłyby dawać poczucie głębszego sensu lokowania własnych środków w produktach, które w najlepszym wypadku utrzymają wartość nabywczą pieniądza na przyzwoitym poziomie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.