Jesteś tutaj: atfinanse.pl > Finanse osobiste > Sprawdzając stan konta emerytalnego

Sprawdzając stan konta emerytalnego

 Wiele osób zastanawia się w jaki sposób wyliczyć wysokość przyszłej emerytury. Wiadomo bowiem, że przez cały okres pracy zarobkowej w oparciu o umowę o pracę, prowadzone jest indywidualne konto emerytalne. Każda osoba pracująca na takich warunkach, ma swobodną możliwość skontrolowania swojego konta. Od połowy roku 2012, można to zrobić bez wychodzenia z domu. Wszystko za sprawą wprowadzonej zmiany w systemie obsługi ZUS, gdzie za pomocą Platformy Usług Elektronicznych, można nie tylko sprawdzić aktualny stan konta emerytalnego bądź też upewnić się czy pracodawca wpłacił za nas składki na ubezpieczenie społeczne, ale i umówić się na wizytę w wybranej placówce. System jest ogólnopolski, co stanowi ogromną korzyść dla osób, które musiały do tej pory dojeżdżać z dalej położonych miejscowości, aby móc sprawdzić stan odprowadzanych składek czy też poprawność własnych danych.

Rejestrując się na stronie Platformy Usług Elektronicznych, można zweryfikować dane na temat dat wpłynięcia składek do OFE oraz do NFZ, ich wysokości, a nawet przeprowadzić kalkulację przyszłej emerytury, za pomocą specjalnej aplikacji. Kalkulator emerytalny pozwala wyliczyć przybliżoną wartość przyszłej emerytury na podstawie wysokości zarobków, stażu pracy oraz planowanego czasu aktywności zawodowej.

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych utrzymują, że jest to prawdziwa rewolucja, która pozwoli w znacznym stopniu usprawnić pracę poszczególnych urzędów. Jak na razie pomysł wydaje się trafiony, jak jednak w rzeczywistości wpłynie to na poziom obsługiwanych klientów ZUS to już czas pokaże.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.