Jesteś tutaj: atfinanse.pl > Finanse firm > Rozwój, a nie tylko przetrwanie

Rozwój, a nie tylko przetrwanie

Błędnym jest przyjmowanie, że najważniejsze jest utrzymanie prowadzonej firmy na rynku. Oczywiście jest to ważne, jednak bez odpowiedniego rozwoju, w rzeczywistości firma traci swą konkurencyjność i szybko zostanie wyparta z rynku przez lepszych i szybciej się rozwijających przedsiębiorców.

W dobie wszechobecnego kryzysu, rozwój firmy wydaje się być często mocno niedorzecznym pomysłem. Tymczasem to właśnie stałe utrzymywanie wysokiego poziomu dóbr i usług, pozwoli przetrwać najtrudniejszy czas. Istnieje cały szereg możliwości, które skutecznie wspierają działanie, nawet niewielkich przedsiębiorstw.

Jeszcze do niedawna, głównym źródłem pozyskiwania dodatkowych środków na rozwój działalności gospodarczej, były fundusze unijne. Dziś w puli tej pozostało niewiele, jednak w dalszym ciągu pozostają do dyspozycji przedsiębiorców inne, alternatywne rozwiązania. Wystarczy rozeznać się w temacie, by szybko przekonać się o tym, że nawet wykorzystanie programów stażowych, skutecznie pozwala zwiększyć siłę roboczą przedsiębiorstwa, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Im więcej rąk do pracy, tym większe obroty można wygenerować. Osoba, która zostanie skierowana do naszej firmy przez urząd pracy, raczej nie będzie specjalistą w swej branży, jednak najczęściej to osoby posiadające odpowiednie wykształcenie kierunkowe, których obecność w firmie możne być niezwykle pomocna.

Dodatkowo istnieje wiele produktów bankowych, dedykowanych przedsiębiorcom, które dostępne są nawet od pierwszego dnia uruchomienia działalności. Rozwój staje się więc w pełni osiągalny, jednak wymaga podjęcia odpowiednich działań i wysiłku. Bez tego, trudno będzie utrzymać się na rynku, nawet jeżeli jakość i poziom usług pozostanie bez zmian.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.