Jesteś tutaj: atfinanse.pl > Inwestycje > Pieniądze ulokowane w surowcach

Pieniądze ulokowane w surowcach

Często można usłyszeć, że jedynymi pewnymi inwestycjami są nieruchomości i złoto. Jednak niezależnie od wybranej formy ulokowania pieniędzy, zawsze należy pamiętać o tym, że każda inwestycja niesie za sobą ryzyko. Z tego też powodu decydując się na surowce, jako potencjalne źródło przyszłego zysku, należy pamiętać, że w koszyku produktów inwestycyjnych, powinno znaleźć się przynajmniej kilka surowców. Takie rozwiązanie pomoże chronić zainwestowany kapitał, nawet wówczas, gdy ceny jednego z posiadanych surowców zaczną gwałtownie spadać, bądź też ulegnie zmianie popyt lub podaż na ów surowiec.
Potencjalni inwestorzy mają znacznie szerszy wybór surowców, niż zazwyczaj sądzą. Surowce należą bowiem do segmentu towarów mocno zróżnicowanych. Zostały one podzielone, między innymi na surowce energetyczne, do których zaliczana jest ropa naftowa, węgiel, gaz ziemny, a także ruda uranu. Metali szlachetnych nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba, są tu ulokowane złoto, srebro, platyna oraz pallad. Przyglądając się grupie metali przemysłowych, można ulokować środki w m.in: miedź, cynk, ołów, rudę żelaza, nikiel, czy chociażby aluminium. Dla niektórych może być to sporym zaskoczeniem, jednak także żywność należy do surowców inwestycyjnych. Począwszy od kakao, poprzez pszenicę, soję, i rzepak na pszenicy kończąc.
Lokując środki inwestycyjne w surowcach, zawsze należy pamiętać o tym, że ich ceny kwotowane są w dolarze amerykańskim, co oznacza, że zmiany na rynku walutowym mogą wywierać silne oddziaływanie na rynku surowców.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.