Jesteś tutaj: atfinanse.pl > Finanse osobiste > Mądry senior dba o swoje finanse

Mądry senior dba o swoje finanse

Nie trzeba być miliarderem, by efektywnie gospodarować posiadanym kapitałem. Powinny o tym pamiętać w szczególności osoby po 50 roku życia, które coraz bardziej zbliżają się do wieku emerytalnego. W dzisiejszych czasach, wysokość przyszłej emerytury w znacznej mierze zależeć będzie od podejmowanych działań, które przy minimalnym wysiłku, mogą zapewnić wygodne życie na emeryturze.

Poszczególne banki i instytucje finansowe, coraz częściej ofertują tzw. pakiety dla seniorów. Można tu znaleźć praktycznie wszystkie produkty finansowe, często na znacznie korzystniejszych warunkach. Warto się przyjrzeć im nieco bliżej, ponieważ odpowiedni dobór produktów, pozwala w prosty i nieinwazyjny dla naszego portfela sposób, nie tylko zaoszczędzić określoną kwotę, ale i wygenerować dodatkowe dochody na poczet przyszłej emerytury.

Nowoczesna oferta dla seniora, to również pakiety dodatkowych korzyści, takie jak ubezpieczenie na życie, zniżki w aptekach lub oferty inwestycji dostępne tylko i wyłącznie dla klientów z grupy seniorów. Im lepsze rozeznanie w ofercie dostępnej na rynku, tym więcej korzyści można z nich wyciągnąć. Ważne jest jednak, by rozwiązania dobierać do własnych potrzeb i preferencji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.