Jesteś tutaj: atfinanse.pl > Podatki > Legalny biznes, nielegalne koszty

Legalny biznes, nielegalne koszty

Koszty, to one w dużej mierze decydują o wysokości podatku, jaki przedsiębiorca zobowiązany jest odprowadzić do urzędu skarbowego. Im wyższe koszty uzyskania dochodu, tym niższy podatek odprowadzony z firmowego rachunku. Nie zawsze jednak możliwe jest wygenerowanie takich kosztów, które umożliwiają, w znacznym stopniu zmniejszyć podatek należny. Jednak i na ów problem współczesny rynek znalazł rozwiązanie.

Panujący od dłuższego już czasu globalny kryzys nie zahamował apetytów przedsiębiorców na ogromne zyski. Wiele firm powstało w czasach kryzysu i paradoksalnie to właśnie trudny moment w światowej gospodarce pozwolił im przetrwać i sukcesywnie powiększać saldo firmowego konta. Działające całkowicie legalnie, prowadzące własne rachunki, tuż obok standardowych i niewykraczających poza normy usług, obecne są także inne, które pomagają „kupować koszty” innym przedsiębiorcom, którzy chcieliby nieco zmniejszyć wysokość podatku należnego.

Zjawisko kupowania fikcyjnych kosztów jest już tak powszechne, że bez większego problemu można odnaleźć w prasie i internecie oficjalne ogłoszenia firm, które wyspecjalizowały się  w handlu tak specyficznym towarem jak: faktury VAT, koszty podatkowe, a nawet wszelkiego rodzaju dokumenty wymagane przy rozliczeniach dotacji unijnych. W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że zarówno sprzedaż, jak i zakup fikcyjnych dokumentów potwierdzających zawieranie transakcji obniżających wysokość podatku jest całkowicie nielegalne i objęte karą grzywny, a nawet pozbawienia wolności.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.