Jesteś tutaj: atfinanse.pl > Finanse firm > Leasing, metoda na lepsze wyposażenie firmy

Leasing, metoda na lepsze wyposażenie firmy

Masz własną firmę i zastanawiasz się skąd pozyskać środki na zakup dodatkowego sprzętu, pojazdów lub urządzeń? Zastanów się nad możliwościami, jakie daje leasing dla firm. To prosty, tani i niezwykle bezpieczny sposób zwiększenia możliwości firmy, bez konieczności ponoszenia znacznych kosztów jednorazowych.

Na całym świecie, wiele firm korzysta z rozwiązań leasingowych, które pozwalają zwiększyć możliwości generowania wyższych dochodów. W Polsce, w dalszym ciągu pokutuje przekonanie, że lepiej jest mieć mniej, a jednak własne. Nic bardziej mylnego, ponieważ leasing to nie tylko dostęp do nowoczesnych rozwiązań i urządzeń, ale i możliwość wygenerowania dodatkowych kosztów uzyskania przychodów, co zmniejsza wysokość podatku należnego.

Decydując się na leasing we własnej firmie, warto przyjrzeć się ofercie przynajmniej kilku firm leasingowych. Staranna analiza warunków umowy, pozwoli uniknąć nieporozumień, a także wybrać takie rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści. Istotne jest także to, na jakich warunkach można wykupić określony sprzęt, po zakończeniu umowy leasingowej. W zdecydowanej większości przypadków, kolejne raty leasingowe, pozwalają na znacznie korzystniejsze (często wręcz symboliczne) odkupienie użytkowanego do tej pory sprzętu. Co więcej, nawet jeżeli pojazd lub urządzenia biurowe, były leasingowane przez firmę, każdy przedsiębiorca ma możliwość wykupienia go jako osoba prywatna. W ten sposób unika się konieczności płacenia podatku, za zwiększenie majątku firmy. W praktyce oznacza to, że urządzenia i pojazdy w dalszym ciągu znajdują się w firmie, jednak stanowią prywatną własność przedsiębiorcy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.