Jesteś tutaj: atfinanse.pl > Finanse przedsiębiorstw > Drogocenny przetarg nie dla każdego

Drogocenny przetarg nie dla każdego

Przetargi na zamówienia publiczne przyciągają uwagę wielu uczestników rynku. To nie tylko okazja do zarobienia pokaźnej sumy, ale i możliwość zaprezentowania własnej firmy. Niestety, aby brać udział w procedurze przetargowej, należy spełnić szereg kryteriów nie tylko zamawiającego, ale i warunków podmiotowych wynikających z obowiązujących przepisów prawa zamówień publicznych.

Ogłoszenia publiczne kierowane są do firm, które mogą zagwarantować nie tylko terminowe zrealizowanie planów objętych przetargiem, ale i prawidłową i sprawną realizację takiego zamówienia. Nic więc dziwnego, że do przetargu mogą przystępować tylko i wyłącznie firmy, które posiadają odpowiednie uprawnienia wymagane ustawowo przy wykonywaniu określonych czynności, dysponują niezbędną wiedzą i doświadczeniem, znajdują się w posiadaniu nowoczesnych urządzeń bądź technologii, a także zatrudniają osoby zdolne do wykonania określonego w zamówieniu zadania. Dodatkowo firma biorąca udział w przetargu musi wykazać, że znajduje się w dobrej sytuacji ekonomicznej i finansowej.

W wielu sytuacjach wymagane jest także zabezpieczenie na wypadek niewywiązania się z warunków przetargowych, a także posiadanie na swoim koncie przynajmniej kilku podobnych realizacji. Wszystkie wymienione czynniki stanowią tylko część kryteriów branych pod uwagę podczas dokonywaniu wyboru firmy, która zrealizuje określone w zamówieniu zadanie. Dodatkowe kryteria dostosowane są do specyfiki zadania, a także do indywidualnych potrzeb składającego zamówienie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.