Jesteś tutaj: atfinanse.pl > Kredyty > Czym jest elastyczna pożyczka

Czym jest elastyczna pożyczka

W drodze do realizacji indywidualnych potrzeb klienta, banki sięgają po coraz bardziej urozmaicone formy tradycyjnych produktów, takich jak na przykład kredyty czy pożyczki. Pożyczki dedykowane określonym grupom zawodowym czy też osobom znajdującym się w określonym przedziale wieku to już standard na polskim rynku usług bankowych. Od pewnego czasu dostępna jest również pożyczka elastyczna, która stanowi wyjątkowy produkt finansowy przeznaczony tylko i wyłącznie dla klientów o doskonałej historii kredytowej. Łatwiej uzyskać ją klientom banku, którzy już spłacili określone zobowiązanie finansowe, robiąc to w sposób terminowy  niż nowym klientom, którzy wniosek kredytowy składają po raz pierwszy w życiu.

Co jest tak wyjątkowego w pożyczce elastycznej? Przede wszystkim możliwość ustalenia wysokości raty i terminu płatności, które w wielu przypadkach można zmienić po określonym czasie, np. po upływie 12 miesięcy można zmienić zarówno termin dokonywanych wpłat, jak i wysokość kolejnych rat kredytu. Jak w przypadku innych ofert kredytowych, także pożyczka elastyczna objęta jest pakietem ubezpieczeniowym, który chroni kredytobiorcę na wypadek śmierci, choroby lub utraty pracy. Dodatkowo w pożyczce elastycznej można znaleźć wariant umożliwiający czasowe zawieszenie spłaty kredytu, np. w sytuacji utraty pracy bądź czasowej niezdolności do wykonywania czynności zarobkowych.

Pożyczka elastyczna znalazła się już w ofercie wielu banków, dlatego też warto bliżej się przyjrzeć wszystkim możliwościom jakie z tego faktu wynikają, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Im więcej szczegółowo przeanalizowanych ofert, tym większa szansa na odnalezienie pożyczki doskonale spełniające potrzeby i możliwości kredytobiorcy.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.