Jesteś tutaj: atfinanse.pl > Oszczędności > Czy oszczędzanie się opłaca

Czy oszczędzanie się opłaca

Spadek wartości oprocentowania oszczędności spowodował, że coraz więcej osób zastanawia się, czy produkty oszczędnościowe dostarczane na rynek przez liczne instytucje finansowe, w ogóle jeszcze są opłacalne. Warto jednak pamiętać o tym, że oszczędności nie mają na celu wygenerowania znacznych dochodów, lecz skutecznie zabezpieczyć posiadany majątek przed utratą jego realnej wartości. Przy takim założeniu, odpowiedź na pytanie odnośnie opłacalności tego typu działań, jest już niezwykle oczywista.

Każdy rodzaj oszczędności, który w konsekwencji prowadzi do zwiększenia zasobów budżetu domowego lub firmy, to opłacalne przedsięwzięcie. Oczywiście należy pamiętać o wyborze najlepszych rozwiązań, aby maksymalizować korzyści produktów oszczędnościowych. Przy odpowiednim doborze produktów oszczędnościowych, można generować zysk na poziomie około 7 procent w skali roku. Nawet jeżeli nie przyniesie to znacznych dochodów, to skutecznie ochroni posiadane środki, przed szkodliwym działaniem rosnącej inflacji.

Należy także pamiętać o tym, że oszczędności to także redukowanie zbędnych wydatków. Nawet najlepsze produkty finansowe nie zastąpią racjonalnego dysponowania posiadanymi środkami finansowymi. Jeżeli każda wytworzona nadwyżka finansowa będzie wydawana, wówczas niezwykle trudno będzie poprawić stan własnego budżetu.

 

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.