Jesteś tutaj: atfinanse.pl > Kredyty > Cross-selling, sposób na niższy kredyt hipoteczny

Cross-selling, sposób na niższy kredyt hipoteczny

Chcesz mieć niższy kredyt mieszkaniowy? Zainteresuj się ofertą wiązaną różnych banków. Często wystarczy uruchomić konto osobiste i założyć lokatę terminową, by móc liczyć na niższe koszty obsługi kredytu i narzucane przez bank marże. Okazuje się, że w ten sposób można zniwelować dodatkowe koszty nawet o połowę.

Cross-selling, to nic innego jak sprzedaż już istniejących i znanych produktów tylko i wyłącznie w powiązaniu z innymi produktami. Technikę tę, coraz częściej stosują banki, które ofertują swoim klientom kredyty hipoteczne.

Finansowanie zakupu nieruchomości za pomocą kredytu, niejednokrotnie wiąże się z koniecznością skorzystania z całego bogate wachlarza produktów dodatkowych, na jakie zapewne nie zdecydowalibyśmy się samodzielnie. Prowadzenie konta osobistego, karta kredytowa (często wyrabiana przez partnera handlowego danego banku, np. sklepy z materiałami budowlanymi i remontowymi), i standardowa już polisa ubezpieczeniowa nieruchomości, to niemal klasyczny już pakiet produktów finansowych. Klient ma oczywiście pełne prawo do zrezygnowania z „dodatków” do kredytu, jednak takie działanie może wpłynąć negatywnie na koszty całkowite uzyskanego kredytu.

Klienci, którzy rezygnują z polisy ubezpieczeniowej, często zobowiązani są do przygotowania innej formy zabezpieczenia kredytu, doliczana jest wyższa marża, a także obowiązkowa i płatna wycena nieruchomości.

Niejednokrotnie podsumowując rachunek wszelkich strat i zysków, można stwierdzić, że lepiej jest wybrać „pełen” pakiet kredytowy, który nie tylko stawia nas na uprzywilejowanej pozycji, ale i skraca czas wszelkich formalności. Przyglądając się poszczególnym ofertom, często można zauważyć ogromną różnicę pomiędzy tzw. cross-selling, a wersją minimalną kredytu. To co ważniejsze, wiele z takich łączonych rozwiązań, to pakiet realnych korzyści także dla klienta.

Najlepszym tego przykładem są dostępne na rynku kredyty hipoteczne. Wachlarz produktów dodawanych dziś do nich jest bardzo szeroki. Rezygnacja z nich zazwyczaj oznacza dla klienta wyższą marżę lub prowizję albo naliczenie dodatkowych opłat za wycenę nieruchomości. W przypadku niektórych banków różnice między ofertą kredytu w wersji minimum a ofertą w sprzedaży wiązanej są szokująco duże.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.