Jesteś tutaj: atfinanse.pl > Finanse osobiste > Bezpieczna finansowa przyszłość dzieci

Bezpieczna finansowa przyszłość dzieci

Mawia się, że dzieci to wielka radość, ale i ogromna odpowiedzialność. Już od chwili przyjścia na świat, aż do dnia uzyskania pełnej samodzielności, dzieci wymagają zapewnienia właściwej opieki, w tym również finansowej.

Nie każdy rodzic myśli o tym, by założyć dla nowonarodzonej pociechy odpowiedni fundusz, czy chociażby konto oszczędnościowe, które pozwoli zapewnić dorastającemu dziecku, odpowiednie zabezpieczenie na przyszłość. Na rynku usług finansowych ofert nie brakuje, jednak wybór odpowiedniej zależy tylko i wyłącznie od możliwości finansowych rodziców. Nie jest też prawdą, że tylko najbogatsi mogą pozwolić sobie na „luksus” zabezpieczenia finansowej przyszłości dziecka. Najprostsze rozwiązanie, umożliwiają dokonywanie nawet niewielkich wpłat, które z biegiem czasu pozwalają wygenerować znaczne korzyści. Jeżeli każdego miesiąca, będziemy odkładać nawet niewielką kwotę, to po kilku latach można uzyskać w ten sposób nawet kilka tysięcy złotych.

Przykład, wykorzystując standardowe konto oszczędnościowe z relatywnie wysokim oprocentowaniem, zabezpieczymy wpłacane na nie środki, przed utratą ich wartości nabywczej. Wystarczy jedyne 50 złotych miesięcznie, by w skali roku uzyskać 600 złotych podstawowego kapitału. Biorąc pod uwagę inflację, nie uwzględniamy w tych obliczeniach oprocentowania, które zasadniczo ma zabezpieczać wartość pieniądza. Po 18 latach, wpłat po 50 złotych miesięcznie uzyskujemy ponad 10 tysięcy złotych na koncie. Oczywiście kwota ta będzie powiększona o doliczane odsetki, jednak zakładając, że z biegiem czasu pieniądz straci na swej wartości, możemy przyjąć, że w najgorszym wypadku, dziecko w momencie ukończenia 18 roku życia, będzie miało do swej dyspozycji ponad 10 tysięcy złotych.

            

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.